x Recenze x Korejština x Jižní Korea x
✔ - Celé přeloženo; ✖ Překládá se; Ukončené
_____________________________________________________________________
TEM - 9.díl/0% ; SIW - 7.díl/ 30%

Září 2014

Two weeks (Recenze) -Doporučuji!

24. září 2014 v 17:18 | Ellie |  Recenze

Datum vydání: srpen 2013 - září 2013
Počet dílů: 16
-
Všeobecný popis: Příběh se točí kolem mladíka, kterého obvinili z vraždy. Jeho známý pro kterého pracoval na něj dokonale hodil všechny důkazy, takže mu samozřejmě nikdo nevěřil, že je nevinný. Už jednou za dotyčného z donucení seděl a tentokrát si to měl odpykat znovu. Do příběhu se zamotá i jeho bývalá přítelkyně s jeho dcerou. Přítelkyni opustil právě kvůli nucenému nástupu do vězení, jinak by jí bylo ublíženo, což jí smaozřejmě zatajil a zahrál si před ní na grázla, jen aby ho už nehledala a nikdo jí nic neudělal. Jejich osudy se znovu propletly a tím je v nebezpečí. Sdělí mu, že jejich dcera má leukémii a on by mohl být shodný dárce. Jak se k tomu postaví a bude chtít zachránit dceru? Na to ale určitý čas. Na záchranu má pouze dva týdny, ale není to jednoduché, protože se musí skrývat, aby ho nezabili.

-
Tuhle doramu určitě doporučuju, je skvělá:)


Doctor Stranger - recenze

15. září 2014 v 14:36 | Ellie |  Recenze

Datum vydání: Květen - Červenec 2014
Počet dílů: 20
-

MŮJ POPIS OBSAHUJE SPOILERY!
( Pokud jste doramu neviděli, nečtěte nic pod čárou ___ )

Všeobecný popis: Drama začíná tím, že Park Hoon společně s jeho otcem Park Cheolem se dostanou do Severní Korei kvůli operaci vůdcovo srdce. V tom je ale háček, jeho otce se chtěli zbavit, aby nešel proti nemocnici Myung Woo, kam byla podaná žaloba, kvůli zanedbání povinnosti. Tím, že ho poslali operovat srdce vůdce, vyřešili tak Severokorejské hnutí a případ s nemocnicí Myung Woo zůstal stát nevyřešený. Jenže to nebylo jeidné, co je v Severní Korei čekalo. Premiér Jang Seok-Joo přikázal, aby je tam zastřelili, než se vrátí. Jenže to Cha Jin-Soo neudělal a místo toho je donutil, aby na severu zůstali a pracovali pro něj. Pod záminkou, že je nechá žít. Park Hoon se stal chirurgem, jako jeho otec a vykonával pokusy i na zdravých lidech. Podařilo se mu dostat zpátky do Soulu a pracovat jako chirurg v nemocnici Myung Woo. Příběh se ale točí kolem toho, jak usilovně hledá svou lásku, Jae Hee.Lekce korejštiny a japonštiny

15. září 2014 v 13:37 | Ellie |  Korejština

Už dlouho jsem i já hledala lekce korejštiny a nedošla jsem nikam, kde bych byla spokojená a nebo vůbec něco pochopila.
Ale bingo! Našla jsem nakonec facebookovou stránku aj stránku normální. Bohůžel to nebude pro všechny z vás, jelikož to není české znění, ale lekce dávají z angličtiny. Mě to osobně problém nedělá, rozumím jim vše, co řeknou. *Nechvástá se* No dobře, zas všemu ne.. ale víte, jak to myslím.
Ale chápu, že pro někoho to může být těžké rozlouskat angličtinu a ještě poslouchat jak se co řekne korejsky.
-

A TEĎ MÁM PRO VÁS TAKOVOU NABÍDKU..
Pokud by někdo měl s překladem do češtiny vážný problém a třeba mu to vážně zase tolik nejde,
mohu to překládat sem na blog. Pokud bude zájem, tak lekce přeložím do češtiny. Samozřejmě ne vše, ale stručně a jasně. Vzhledem k tomu, že na stránce jsou dialogy a 10-13 minutový výklad, tak to vážně nesesmolím doslova. Pouze z toho vytáhnu to nejdůležitější.
Nabízím tohle pouze pro korejštinu, jelikož japonštinu se neučím a nebudu, pokud máte zájem učit se korejsky a nerozumíte tomu v angličtině, napište komentář a budu překládat:) Samozřejmě vás musí být nejméně víc jak 8, nebudu to tady dělat pro jednoho člověka. Tak, toť vše. Jsem to ale dobrá duše, hm?

Hell yeah!

15. září 2014 v 13:12 | Ellie |  Adminka

Poslední dobou mi trvá dlouho, než mě to přihlásí na blog-_- proto sem taky tak často nepíšu. Včera jsem si měnila heslo a snažila se přihlásit dobrý dvě hodiny. No nic.. Napíšu teďkon článek o korejštině & Japonštině. Pak recenzi na doramu Doctor Stranger, co jsem právě dokoukala:D a Večer sem ještě hodím 5 díl SIW, už mám 80% :)
Takže zatím!